Синоними за 'летувалиштен':

летувалиштен (прид.)
[ ле-ту-ва-лиш-тен ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК