Синоними за 'леток':

леток (м.)
[ ле-ток ]
види:
Толковник
синоними:
флаер (м.)
колокации:

анаграми:
клето, колет, котел, котле, лекот, текол
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК