Синоними за 'лаицистички':

лаицистички (прид.)
[ ла-и-цис-тич-ки ]
синоними:
световен (прид.), секуларен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК