Синоними за 'лабијален':

лабијален (прид.)
[ ла-би-ја-лен ]
види:
Толковник
синоними:
уснен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК