Синоними за 'лабилен':

лабилен (прид.)
[ ла-би-лен ]
види:
Толковник
синоними:
превртлив (прид.)
антоними:
стабилен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК