Синоними за 'куветлија':

куветлија (прид.)
[ ку-вет-ли-ја ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК