Синоними за 'кубен':

кубен (прид.)
[ ку-бен ]
види:
Толковник
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК