Синоними за 'кроеж':

кроеж (м.)
[ кро-еж ]
види:
Толковник
синоними:
намера (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК