Синоними за 'крепост':

крепост (ж.)
[ кре-пост ]
види:
Толковник
синоними:
тврдина (ж.), фортификација (ж.), цитадела (ж.)
колокации:

анаграми:
експорт
FlexiMac
 менување на македонски глаголи