Синоними за 'красит':

красит (прид.)
[ кра-сит ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК