Синоними за 'кралче':

кралче (ср.)
[ крал-че ]
види:
Толковник
синоними:
принц (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК