Синоними за 'коњак':

коњак (м.)
[ ко-њак ]
види:
Толковник
синоними:
вињак (бр.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК