Синоними за 'корекција':

корекција (ж.)
[ ко-ре-кци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
измена (ж.), исправка (ж.), поправка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК