Синоними за 'коректура':

коректура (ж.)
[ ко-рек-ту-ра ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
исправка (ж.), поправка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК