Синоними за 'контраадмирал':

контраадмирал (м.)
[ кон-тра-а-дми-рал ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК