Синоними за 'кондензатор':

кондензатор (м.)
[ кон-ден-за-тор ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК