Синоними за 'колоратурен':

колоратурен (прид.)
[ ко-ло-ра-ту-рен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК