Синоними за 'кец':

кец (м.)
[ кец ]
види:
Толковник
синоними:
ас (м.), единица (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК