Синоними за 'капилар':

капилар (м.)
[ ка-пи-лар ]
види:
Толковник
синоними:
пора (ж.)
колокации:

анаграми:
каплари, паликар, пиралка, плакари
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК