Синоними за 'источњак':

источњак (м.)
[ ис-точ-њак ]
види:
Други речници
синоними:
антоними:
западњак (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК