Синоними за 'истегари':

истегари (св.)
[ ис-те-га-ри ]
види:
Толковник
синоними:
истегне (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК