Синоними за 'испокисне':

испокисне (св.)
[ и-спо-ки-сне ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК