Синоними за 'исперчен':

исперчен (прид.)
[ ис-пер-чен ]
види:
Толковник
синоними:
надуен (прид.)
анаграми:
спречени
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК