Синоними за 'илјадагодишен':

илјадагодишен (прид.)
[ ил-ја-да-го-ди-шен ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК