Синоними за 'или-или':

или-или (сврз.)
[ и-ли--и-ли ]
синоними:
било-било (сврз.), или (сврз.), ја (сврз.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК