Синоними за 'изобличеност':

изобличеност (ж.)
[ из-об-ли-че-ност ]
синоними:
деформација (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК