Синоними за 'излива':

излива (несв.)
[ и-зли-ва ]
види:
Толковник
синоними:
плиска (несв.)
анаграми:
заливи
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК