Синоними за 'излапен':

излапен (прид.)
[ и-зла-пен ]
види:
Други речници
синоними:
сенилен (прид.)
анаграми:
залипне, запенил, заплени
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК