Синоними за 'издив':

издив (м.)
[ и-здив ]
види:
Толковник
синоними:
издишка (ж.)
колокации:

анаграми:
здиви
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК