Синоними за 'извикувач':

извикувач (м.)
[ из-ви-ку-вач ]
синоними:
телал (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК