Синоними за 'игрив':

игрив (прид.)
[ и-грив ]
види:
Толковник
синоними:
весел (прид.)
колокации:

анаграми:
гриви
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК