Синоними за 'иванденски':

иванденски (прид.)
[ и-ван-ден-ски ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК