Синоними за 'знамение':

знамение (ср.)
[ зна-ме-ние ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
предзнак (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК