Синоними за 'здодевало':

здодевало (ср.)
[ здо-де-ва-ла ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК