Синоними за 'зачинет':

зачинет (прид.)
[ за-чи-нет ]
синоними:
антоними:
незачинет (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК