Синоними за 'затурка':

затурка (св.)
[ за-ту-рка ]
види:
Толковник
синоними:
забута (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК