Синоними за 'затупка':

затупка (св.)
[ за-туп-ка ]
види:
Толковник
синоними:
ступка (св.)
колокации:

анаграми:
закупат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК