Синоними за 'зароди':

зароди (св.)
[ за-ро-ди ]
види:
Толковник
синоними:
зачне (св.), ороди (св.), појави (св.)
колокации:

анаграми:
дозира, одрази, разоди
FlexiMac
 менување на македонски глаголи