Синоними за 'запуши':

запуши (св.)
[ за-пу-ши ]
види:
Толковник
синоними:
зачури (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК