Синоними за 'заклешти':

заклешти (св.)
[ за-кле-шти ]
види:
Толковник
синоними:
вклешти (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК