Синоними за 'заим':

заим (м.)
[ за-им ]
види:
Толковник
синоними:
позајмување (ср.)
колокации:

анаграми:
зима, имза
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК