Синоними за 'животари':

животари (несв.)
[ жи-во-та-ри ]
синоними:
вегетира (св. и несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК