Синоними за 'женидба':

женидба (ж.)
[ же-нид-ба ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
антоними:
развод (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК