Синоними за 'жабечки':

жабечки (прид.)
[ жа-беч-ки ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК