Синоними за 'ербап':

ербап (прид.)
[ ер-бап ]
види:
Толковник
синоними:
вешт (прид.), способен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК