Синоними за 'епископ':

епископ (м.)
[ е-пи-скоп ]
види:
Толковник
синоними:
бискуп (м.), владика (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК