Синоними за 'европоцентризам':

европоцентризам (м.)
[ е-вро-по-цен-три-зам ]
види:
Толковник
синоними:
евроцентризам (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК