Синоними за 'еврокомесар':

еврокомесар (м.)
[ ев-ро-ко-ме-сар ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК