Синоними за 'евроатлантски':

евроатлантски (прид.)
[ ев-ро-ат-лант-ски ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК