Синоними за 'еврејство':

еврејство (ср.)
[ ев-реј-ство ]
синоними:
јудаизам (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК